Nápověda a kontaktDoprava* a vrácení zboží zdarmaVrácení zboží do 30 dnů

Katalog

Počet produktů: 16
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Se značkou Alpina si zajistíte kvalitní a bezpečné vybavení na sjezdovky i na silnice

Hlavním zájmem značky je podporovat radost ze sportu. Alpina chce v první řadě zamezit zraněním. Vývoj produktů směřuje vždy k těm nejpokročilejším technologiím, aby vám zajistila tu nejlepší a nekompromisní ochranu před úrazy. Vy si pak jen užívejte volný čas, ať už na horské sjezdovce nebo při projížďce na kole.

Nejnebezpečnější při sportování jsou úrazy hlavy, proto nezapomínejte na kvalitní helmu 

Jezděte po kopcích v prašánku, jak se vám jen zachce, ale vždy myslete na bezpečí své i ostatních. A pak už si dovolenou nebo víkend můžete užít v klidu a bez starostí a v pořádku se vrátit domů. Helma už dávno není jen nevzhledný chránič hlavy. Stala se součástí sportovního vybavení a díky zásahu designérů a návrhářů často slouží i jako módní doplněk.

Alpina nabízí helmy pro cyklistiku i jízdu na sjezdovce. V obou případech najdete v nabídce kolekce pro dospělé i pro děti. Speciálně pro vaše nejmenší ratolesti jsou helmy doplněné o hravé vzory a barvy, aby byly dobře viditelné a tím chráněné. U zimních helem si můžete vybrat z klasických, zateplených či s extra odvětrávacími otvory. Všechny letní cyklistické i zimní sportovní helmy jsou díky svému vysoce kvalitnímu zpracování a použití inovativních technologií velmi bezpečné.

Jeden z hlavních ukazatelů pohodlí je odvětrání, to zajišťují strategicky umístěné otvory. Vzduch je nasměrován tak, aby vcházel do helmy, prolétl středem a odešel její zadní částí. 

Všechny helmy jsou upravitelné tak, aby dokonale padly na  každou velikost i tvar hlavy, zajistí tak optimální cirkulaci vzduchu a regulují teplotu. Díky integrovaným karbonovým deskám ve vnějším plášti je přilba robustnější. Síly působící na helmu v určitých bodech jsou absorbovány uhlíkovými vlákny a distribuovány na větší plochu a tím zmírněny. Ve výrobním procesu je horní polykarbonátová svrchní část tepelně spojena s vnitřní pomocí intenzivního tepla a tlaku. To mezi horní a spodní skořepinou vytváří pevné spojení. Výhodou je, že přilba je díky tomu velmi lehká a zároveň stabilní.

Buďte na sjezdovce nepřehlédnutelní a slaďte si s helmou i brýle

Vybrat správné brýle není jednoduché. Pokud se rozhodnete pro helmu značky Alpina, doporučujeme vsadit na práci návrhářů, kteří tvoří oba produkty v symbióze tak, aby spolu dokonale ladily. Nebo si také můžete vybrat 2v1, helmu s implementovanými brýlemi, která je velmi praktická a urychlí vám výběr. Sníh ve vysokých nadmořských výškách odráží světlo více než dole v údolí, proto je třeba si zrak chránit. Všechny brýle této značky nabízí stoprocentní ochranu proti UV-A, UV-B i UV-C paprskům. Pro vás to znamená perfektní viditelnost na sjezdovkách.

Další výhodou brýlí od Alpina je například to, že vám po sundání nezanechají obtisk na obličeji. Proti zamlžení jsou do skel implementovány odvětrávací otvory a vzduch může volně proudit. Pásek brýlí je vyroben z protiskluzového materiálu, aby po helmě nemohl sklouznout. Oproti tomu sluneční brýle téže značky jsou výjimečné svými vyměnitelnými skly a vysoce flexibilním materiálem, který je téměř nezničitelný. Technologii ColdFlex najdete po stranách skel i okolo nosu. Brýle se vám jednoduše přizpůsobí podle tvarových dispozic obličeje.

Stejně jako na bezpečí hlavy se značka zaměřuje na ochranu páteře. Chrániče jsou lehké, elastické i prodyšné. Technologie Klimatex, vysoce prodyšná síťová tkanina, zajišťuje, že se pod chráničem nebudete potit. Pro správné upevnění chrániče je na lemech použita technologie Skid Protect. Chránič díky ní nemůže prokluzovat a svého nositele dokonale chrání. K tomu přispívá i metoda Stretch Fit, využívající elastické tkaniny pro ještě lepší upevnění. Připraveni? Tak se uvidíme na svahu!