Katalog

Oblíbené filtry
22 produktů
er1cperez
er1cperez
3 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Craft bere sport opravdu vážně

Značka Craft se zrodila z potu a bolesti, z větru a deště, ze vzestupů a pádů. Ráda posouvá limity vytrvalosti a zajišťuje sportovcům pohodlí za každého počasí.

Na začátku úspěchu švédské značky bylo sportovní nadšení vynalézavého designéra Anderse Bengtssona. Miloval běhání a chtěl vytvořit spodní prádlo takové kvality, aby dokázalo během fyzické aktivity perfektně odsávat pot. To se mu podařilo. Když roku 1973 vyběhl ze svého domu v novém tílku z polyesterové tkaniny, užíval si sportovního výkonu a zůstával přitom stále v suchu. Následoval další vývoj odolných materiálů a v roce 1978 vznikla značka Craft, která si klade za cíl vyrábět funkční prádlo pro sportovce.

Sportovní nadšení nezná limity

Craft sportem opravdu žije. V sídle firmy ve městě Borås můžete vidět, jak se zaměstnanci chystají na pětikilometrový běh nebo se vypravují na projížďku na kole. V zimě vyrážejí na běžky a testují oblečení pro lyžaře přímo ve skandinávském terénu. Craft rozvíjí každý detail, který napomáhá k optimálnímu výkonu všem sportovcům od amatérů až po profesionály. Zájem o funkční prádlo byl hned od jeho uvedení na trh obrovský, a proto značka začala vyrábět i další vrstvy oblečení. Dnes v jejím portfoliu najdete kolekce pro muže, ženy i děti. Prodávají se nejen v Evropě, ale i v USA a Kanadě.

Snadná domácí údržba

V centru zájmu značky je oblečení na běh, lyžování a cyklistiku. Protože jde o sporty intenzivní, je zapotřebí oblečení po každém tréninku prát. Díky moderním technologiím v Craft vyvinuli oděvy z umělých materiálů, které jsou ovšem stejně příjemné jako materiály přírodní a nedráždí pokožku. Všechna trika, bundy, kraťasy a kalhoty se vyrábějí z kombinace polyesteru a elastanu. Všechny kousky můžete prát při 30 nebo 40 °C. Prádlo nechte přirozeně uschnout, ale nepoužívejte sušičku, protože vyšší teploty by mohly umělá vlákna poškodit. Materiály Craft se nemačkají, proto si nemusíte dělat starosti se žehlením. Je jedno, jestli oblečení této značky nosíte na ulici, v terénu nebo na olympiádě. Hlavní výhodou je, že jej můžete efektivně vrstvit tak, aby při sportu čelilo okolním vlivům.

Revoluční princip tří vrstev

Ať už se chystáte na jakýkoli sportovní výkon, musíte se zamyslet nad skladbou oblečení. Jednotlivé vrstvy se totiž navzájem ovlivňují a doplňují. Začněte funkčním spodním prádlem, které udrží vaše tělo v suchu a dobře odsaje pot v intimních partiích. Muži si mohou vybrat boxerky, ve kterých bude pokožka dobře dýchat. Ženy ocení jednoduché kalhotky a sportovní podprsenky zpevňující poprsí. Na spodní prádlo navazuje další funkční vrstva, která má za úkol pot dále odvádět od těla a zároveň vytvořit izolační hřející vrstvu. Při volbě druhé vrstvy se rozhodujte podle počasí, které  zrovna venku panuje. V teplejším období zvolte triko s krátkým rukávem a kraťasy nebo trenýrky. Pro sychravější dny přijdou vhod elastické punčochy a triko s dlouhým rukávem zakončené pružnou manžetou, která zamezí přístupu chladného vzduchu. Na druhou vrstvu navazuje poslední, třetí. Ta představuje ochranu vůči nepříznivým okolním vlivům, jakými jsou vítr, déšť nebo sníh. 

Skvělý finiš za každého počasí

Výběr finální ochranné vrstvy nepodceňujte. U nás si vyberete z voděodolných outdoorových bund nebo větrovek s kapucí. Díky poslední vrstvě zůstává tělo po celou dobu tréninku v suchu a teple, čímž se snižuje riziko prochladnutí. Při opravdu nepříznivém počasí si navíc chraňte krk nákrčníkem a na ruce si navlékněte pohodlné rukavice. Nepodceňujte ani pokrývku hlavy. Čelenka z příjemného elastického materiálu ochrání uši před studeným vzduchem a zahřeje dutiny. Značka nezapomíná ani na bezpečnost nadšených sportovců. Řada modelů a doplňků má reflexní prvky, které jsou dobře viditelné i za tmy. Do nepřehledného terénu se můžete vybavit speciální reflexní vestou nebo bundou v dobře rozpoznatelné barvě.