Katalog

Oblíbené filtry
421 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

S Crocs středem pozornosti na každém kroku

Neexistuje snad nikdo, kdo by tyto pestrobarevné boty s typickým designem neznal. Ať už jste jejich milovníky, nebo vás crocsové šílenství minulo a tato obuv vás nechává v klidu, rozhodně nemůžete popřít, že Crocs udělaly díru do světa. Letní vycházková obuv totiž díky nim získala v pomyslném slovníku novou definici. 

Módní katastrofa, nebo naopak?

Pohodlné, vzdušné, antibakteriální a omyvatelné... Nezapáchají, díky popruhu okolo paty drží na svém místě a jsou lehké jako pírko – bota váží v průměru 280 gramů! Pokud jste někdy měli na nohách klasické crocsy, musíte chápat, proč kolem nich vznikl takový poprask. Ultralehké a měkké boty, v nichž je každý krok komfortní, si nejde nezamilovat. Navíc se ideálně přizpůsobí chodidlu, a tudíž podporují zdravou chůzi. Takže vytáhněte své "crocsy" z útrob domovů, chat a chalup a vyšlápněte si v nich klidně i do města nebo na kávu s přáteli.

Nápad vyvinout prodyšné a protiskluzové boty vznikl v hlavě Američana George B. Boedecka. Původně chtěl lázeňským hostům poskytnout pohodlnou a lehkou obuv se snadným a bezpečným nazouváním. Také dbal, aby byla dobrou volbou i ze zdravotního hlediska. Po dlouhé době navrhování, pokusů a omylů nakonec první boty spatřily světlo světa v roce 2002. K jeho údivu ale při svém uvedení na trh neuchvátily jen lázeňské hosty. Během mrknutí oka se vyprodalo pilotních 200 párů a obuv Crocs začala mít, i přes svůj neobvyklý vzhled, našlápnuto k celosvětovému úspěchu.    

Crocs bývají často nelichotivě nazývány plastovou nebo gumovou botou. To ale není tak docela pravda. Nejsou vyrobeny ani z gumy, ani z plastu. Jedná se o patentovaný materiál Crosslite. Ten je dosud jediný svého druhu! Vyrábí se z pryskyřice, a právě díky němu veškerá obuv od Crocs disponuje zmíněnými pozitivními vlastnostmi. 

Dokážou se naprosto geniálně přizpůsobit tvaru chodidla, a proto vám je často doporučí i váš lékař, pokud trpíte problémy s klenbou. Uvnitř boty najdete i masážní vzorek, který se postará o prokrvení chodidel. Chodit a zároveň si masírovat nohy, co může být příjemnější? 

Zvláště když víte, že vám to může potenciálně pomoci s vašimi zdravotními problémy.

Nezůstalo jen u pantoflí

Crocs už vyrábí i balerínky, klasické žabky, domácí boty nebo třeba dětské boty do sněhu. Většinou stále s použitím pryskyřicového materiálu se všemi pozitivními vlastnostmi. Obouvá ženy, muže i děti. Zejména pokud jste maminka, které záleží na zdravém vývoji dítěte, určitě byste neměla tuto značku přehlédnout. Chodit ve zdravotních botách již od útlého věku může dítěti do budoucího života přinést jen výhody.

Celkové propagaci bot od Crocs rozhodně pomohly i celebrity. Obuv si ze zjevných důvodů zamilovaly. Jejich stylisté ji bez váhání zakomponovali do každodenních outfitů. Krokodýlí boty zaplavily sociální sítě. Módní časopisy poté fotografie použily na svých stránkách a.... trend byl na světě. Tomu se pak nemůže vyhnout nikdo. Jakmile se totiž na vás něco začne hrnout ze všech stran, vryje se vám to do paměti. Podvědomě je začnete vnímat jinak. Přiznejte se – možná i vy patříte do skupiny lidí, která nejdříve těmto botám absolutně neholdovala... Postupem času jim ale není úniku. A jakmile je vyzkoušíte, už není cesty zpět.