Katalog

Oblíbené filtry
765 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Italská obuv Geox dobývá svět

Cílem této značky je přinášet u všech produktů kvalitu a pohodlí. Geox je výrobce obuvi a oblečení, který si zakládá na inovacích a technologických postupech garantujících prodyšnost a voděodolnost. Právě díky výjimečným vlastnostem svých produktů se Geox stal jednou z nejúspěšnějších evropských obuvnických značek.

Pohodlí ukryté v nejnovějších technologiích 

Geox je lídrem na trhu nejen v domovské Itálii, ale skvělé pověsti se těší po celém světě. Technologie hrají u značky skutečně významnou roli. V současné době má firma na kontě okolo čtyřiceti patentů a mnoho dalších připravuje. To samo o sobě dokazuje, že to Geox s kvalitou svých produktů myslí opravdu vážně. 

Základem bot jsou speciálně vyvinuté podešve, které díky speciální membráně propouštějí vzduch, ale ne vodu. Gumové podešve jsou prodyšné a ty kožené mají úkol opačný.

Ať už hledáte obuv do kanceláře, na chalupu, do města, do hor nebo pro své nejmenší, nabídka je velmi pestrá. Dámy určitě ocení kvalitní kožené kozačky do městské zimy a odolné pohorky v něžných barvách na výšlapy do kopců. Na letní měsíce je v nabídce mnoho slušivých lodiček a tenisek, které jen tak dobrovolně nevyzujete. Pro jarní a podzimní sezónu vsaďte třeba na lakýrky či „oxfordky“, jimiž svému outfitu dodáte ležérní šmrnc.

Pánové si mohou vybrat z mnoha polobotek, tenisek, mokasín, elegantních i sportovních nazouvacích či volnočasových bot do každého počasí. Kolekce pro nejmenší mají jednu důležitou vlastnost  – nebrání dětem ve svobodném objevování světa. Současně chrání jejich malou nožku. Kromě řady pro malé průzkumníky je dostupná také kolekce pro miminka. Všechny své ratolesti tak můžete sladit do stejného stylu.

Pojďme si na ty inovace trochu posvítit!

Jaké technologie máme tedy na mysli? Geox nabízí styl a pohodlí díky několika chytrým prvkům, se kterými vás velmi rádi seznámíme. Prvním z nich je NebulaTM. Jedná se o vylepšení tradičního konceptu prodyšnosti. Inovativní technologie zajišťuje průchod vzduchu po celé délce nohy, a to ve všech směrech. 

Princip je postavený na 3D dýchacím systému v podrážce i uvnitř boty. Speciální vnitřní část je obložená rozpěrkami, a vytváří tak volný prostor mezi chodidlem a svrchní částí boty. Tímto prostorem následně odchází teplo, čímž dochází k přirozené regulaci tělesné teploty a pocitu suchých nohou. Další speciální patent se nazývá Amphibiox. Nepropustná membrána je umístěná po celé botě, nejen na podrážce.

Geox se rozhodl rozpoutat revoluci. Vytvořil podrážku, která by ještě před pár lety nejspíše moc nadšených ohlasů nezískala. Jsou v ní totiž díry. Ano, čtete správně!

Jak můžete vytušit, nejedná se o žádnou nedbalost, ale o naprosto ojedinělou technologii. Hlavním smyslem je udržet nohu v suchu. Princip spočívá v použití speciálního typu membrány, která umožní cirkulaci páry, ale vodu nepropustí. Tento proces je možný díky mikropórům. Jsou větší než molekuly vodní páry (ty proudí z boty ven), ale menší než kapičky vody (ty se tudíž do boty nedostanou). Není to zkrátka geniální?

Geox nezůstává pouze u bot

Značka se z celých 90 % soustřeďuje na vývoj a výrobu obuvi. Ve zbylých 10 % se věnuje (nejen) funkčnímu oblečení, které je neméně kvalitní a také stylové. Vyvíjí exkluzivní řady oděvů zajišťující maximální regulaci teploty, čímž poskytují zasloužené pohodlí. V kolekcích je mnoho kabátů, nepromokavých bund a bundiček. A to jak v dámském, tak pánském provedení.

Ať sáhnete po teniskách, lodičkách nebo větrovce, dýchne na vás až překvapivá síla moderních technologií. A dokud je nezkusíte na vlastní kůži, nepoznáte rozdíl. Svět se v současnosti vyvíjí až příliš rychle. Jestli s ním chcete udržet krok, Geox pro vás bude tím pravým společníkem, ať už vyrazíte kamkoliv.