Oblíbené filtry
278 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Hunter je synonymem dobrodružství

Určitě jste se nenechali zmýlit názvem a nepředstavovali si, že značka Hunter je určena výhradně myslivcům, lovcům a dobrodruhům. Tak tomu možná bylo zpočátku, ale dnes se jedná o ikonickou značku, kterou jistě dobře znáte. Už dávno nevyrábí jenom boty, ale nabízí i oblečení a doplňky. Aspekt dobrodružství se však z kolekcí rozhodně nevytratil!

Pneumatiky, válka a královská pečeť

V roce 1856 se Američané Henry Lee Norris a Spencer Thomas Parmelee vydali do Skotska, kam přijeli hledat vhodnou továrnu na výrobu nového patentu – holínek. Usadili se v Edinburghu. Kromě bot zpočátku vyráběli také pneumatiky, hřebeny, golfové míčky, podlahy a další zajímavé předměty. To byste asi od obuvnické značky neočekávali, že? Jak je tedy vidět, s nepromokavými materiály má Hunter bohaté zkušenosti podpořené mnoha lety výzkumu. 

Ale zpět k holínkám. Během obou světových válek se velice osvědčily a v armádě po nich vznikla mohutná poptávka. Jejich popularita však neskončila v zákopech, ale narůstala i mezi širokou veřejností. Roku 1955 se na trh dostaly již ikonické vysoké zelené holínky v ortopedické verzi. 

Všimla si jich i britská královská rodina, která se stala jejich stálým odběratelem. V roce 1976 a znovu o deset let později byla značka dokonce vyznamenána britskou královskou pečetí. Ta je udělována výrobcům a dodavatelům prvotřídní kvality.    

Hunter v sobě nese otisk boje s nepříznivými podmínkami i odhodlání postavit se živlům a zvítězit. Ať už vyrážíte do přírody za jakéhokoli počasí či se rozhodnete nechat auto doma v garáži a vyrazit do práce pěšky, Hunter je tu pro vás.

Jak si vybrat to pravé?

Ikonickým produktem je tzv. original boot, což jsou holínky s nízkým podpatkem ve vysokém či nízkém provedení. V nabídce jsou klasické holínky i boty s izolační spodní vložkou s vnitřní vrstvou. Oba typy je možné dodatečně zateplit speciálními vysokými ponožkami, které se ohrnou přes horní okraj, a obmění tak celkový vzhled. 

Oblíbenou řadou jsou tzv. Chelsea boots. Ty byly představeny v roce 2007 na kultovní výstavě květin v londýnské čtvrti Chelsea. Jedná se o kotníkové boty s elastickou částí pro snadné nazouvání a lepší přilnutí k noze. Díky své nenápadnosti se výborně hodí i do města. V nabídce pro ženy jsou i tzv. play boots s rovnou podrážkou. Muži mohou vyzkoušet vysoké boty s upravitelnou šířkou lýtka či technickou obuv určenou k práci venku. 

Hunter nezapomíná ani na naše nejmenší. Děti se budou v klasických holínkách nebo botách s rovnou podrážkou nadšeně vrhat do kaluží. Na odpolední vycházku jim obujte třeba nízké Chelsea boots. Roztomilým nápadem jsou holínky s držadly na horním lemu. Díky nim se dají snadno přenášet a dětem velmi usnadní nazouvání.

U všech řad potěší pestrá paleta barev. Tradiční lahvově zelené či černé holínky se hodí spíše na zahrádku či farmu, zatímco barevné varianty, jako je třeba světle růžová, zářivě žlutá či lesklá modř, si můžete vzít i na procházku městskou džunglí. Pokud si k nim ještě pořídíte i Hunter deštník či jiný doplněk, vyšlete jasný signál, že vás nezaskočí žádná plískanice a nic vás nezastaví. Praktické jsou i batohy, tlumoky a ledvinky.

I u oblečení se Hunter drží své filozofie nenechat se ničím odradit. Lehké a skladné nepromokavé bundy využijete na jaře a v létě, v zimě se zachumlejte do teplejších variant. Máte odvahu obléknout si tričko či mikinu s výrazným logem?

Pokud milujete letní festivaly a kempování, určitě si s sebou přibalte něco od této značky. Budete se cítit pohodlně, ať už si počasí přichystá cokoli. Pokud se považujete za dobrodruha či nadšeného objevitele, Hunter vám poskytne svobodu. Už se nemusíte ohlížet na předpověď – kdy a kam vyrazíte, bude pouze ve vašich rukou.