Oblíbené filtry
200 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Klasika s přelomovými inovacemi, to je legendární značka Nike!

Už pěkných pár dekád si drží svou pevnou pozici na trhu a my ho nepřestáváme milovat. Kombinace sportu, stylového designu a inovace, v tom umí značka chodit, a to doslova! Boty Nike jsou tak oblíbené, že většina z nás má určitě alespoň jedny ve svém botníku. Nebo snad ne?

Politika může komunitu rozdělovat, sport ji bezpodmínečně stmeluje

Značka si klade za cíl sjednotit svět a dělá to prostřednictvím sportu. Snaží se vytvořit zdravou planetu, aktivní komunity a rovné podmínky pro všechny s cílem rozšířit lidský potenciál. A to se jí zatím velmi daří. Svými průlomovými sportovními inovacemi a zvyšováním udržitelnosti svých produktů si buduje kreativní globální tým a pozitivně ovlivňuje komunity, v nichž my sami žijeme a pracujeme. Nenápadně se tím snažíme říci, že Nike nás vlastně ovlivnil a my sami si to ani nemusíme uvědomit.

Svými produkty chce zajistit, aby každý sportovec měl přístup k té nejvyšší možné kvalitě a technologii, která posune jeho výkony blíž k vysněným cílům. Značka moc dobře ví, že sport je činnost, která spojuje jedince, skupiny, národy a především celý svět. Taková komunita dokáže pohnout světem, stačí jen táhnout za jeden provaz. Tím provazem je sport.

Nike je jednou z mála oděvních firem podporujících udržitelnost od návrhu výrobku, přes výrobu až k dlouhodobému využití. Všichni přece chceme zachovat místa, kde sportovali naši rodiče a prarodiče, kde nyní sportujeme my a v jednou budou i naši potomci.

Nike tedy nejenže prodává své výrobky, ale snaží se i ukazovat, jak přínosný může sport být, a to už od útlého věku. Jedním z příkladů je podpora škol a mládeže ve sportování. Jak výzkumy ukazují, aktivní jedinci mají lepší výsledky ve všech oblastech než nesportovci. Hlavním cílem jsou ale stále elitní sporty, kde se doposud objevovali především muži. A protože skvělé výkony podávají rovněž ženy, snaží se značka držet děvčata ve hře a dodat jim stejný obdiv a podporu ve sponzoringu především díky sportovnímu oblečení a obuvi. Můžete zde tak najít nejen fotbalový či basketbalový dres pro chlapce, ale i pro dívky.

Jedno z nejznámějších log světa

Vidíme ho všude, kam přijdeme. Vždycky se někde objeví a čím větší město, tím je ho více. Ano, myslíme tím logo Nike. Ve městech, ve fitcentrech a na hřištích bychom ho mohli počítat na stovky, ne-li na tisíce. Logo, jenž v nás vzbuzuje pocit partnerství, tradice, odhodlání, stylu a motivace. Je tu s námi odedávna a my se k němu vždy rádi vracíme.

Jen málo log je tak ikonických a těší se tak širokému povědomí jako právě logo Nike. A proč si tolik lidí vybírá právě výrobky s tímto legendárním logem? Ačkoliv se může zdát, že jde o čistě sportovní značku, velkou roli pro Nike hraje i streetwear a hip-hopová kultura. Produkty jsou tvořené tak, abyste si je mohli vzít i do města k ležérnímu outfitu a vyjádřit tím svůj jedinečný styl. Vzdáte hold dvěma mužům, kteří si za předválečných dob chtěli splnit sen a položili tím základ celosvětového sportovního giganta.

Název značky je odvozený od bohyně vítězství Niké, kterou jeden ze zakladatelů viděl ve snu. Předpověď se naplnila a boty této značky pomáhají vyhrávat sportovcům po celém světě.

Značka má na svém kontě spolupráci s velkými jmény, jako jsou profesionální basketbalista Michael Jordan, golfista Tiger Woods, tenisté Rafael Nadal, Roger Federer a zástupkyně něžného pohlaví Maria Sharapova. Také basebalista Derek Jeter,  basketbalista Kevin Durant a mnoho dalších věrně obléká známou fajfku už několik let. Všichni mají šanci využít vyvinuté technologie, které napomáhají k lepším výkonům. Mezi ty nejznámější patří NikeAir, která zajišťuje dokonalé odpružení, aby vaše chodidla netrpěla. FlyWire zase napomáhá k odlehčení boty. Je to vlákno složené z vectranu či nylonu používané na svršky bot. Jeho cílem je minimalizovat hmotnost a maximalizovat podporu. Jedny z nejnovějších pěnových technologií jsou ZoomX, pěna vracející 85 procent vydané energie a React - nejměkčí, nejhladší a nejodolnější pěna zajišťující konzistentní tlumení nárazů při chůzi.

Každému sportu je věnována stoprocentní pozornost

Nabídka a produkce značky Nike je velmi obsáhlá, což vás někdy může zmást. Pojďme se v tom společně lehce zorientovat. Tím nejoblíbenějším typem bot, který se stal popkulturní ikonou, jsou stále tenisky Nike Air patřící do kolekce Sportwear. Vyrábí se ve více než deseti typech a mnoha barevných kombinacích. Sportovci ocení také nabídku fleecových kousků, především mikin a tepláků, patřících do stejné kategorie. Oblíbené jsou díky své jemnosti a zateplení. NSW řada zahrnuje oblečení a obuv do chladných měsíců. Další kolekce se jmenuje Lab. Přináší ty nejneočekávanější a nejpřekvapivější produkty vytvořené ve spolupráci s oslovenými inovátory. Pokud ovšem hledáte stylové oblečení na trénink a cvičení, najdete je v kolekci Pro.

Pro milovníky skejtování je tu kolekce s logem SB obsahující kousky inspirované uvolněnou módou skate parků. Další je Jordan, řada specializovaná pro basketbalisty a fanoušky tohoto sportu. Pokud jste více outdoorově zaměření, rádi si užíváte přírodu a přitom chcete zůstat věrní Nike, je tu řada ACG vytvořená pro camping a aktivní turistiku. Klasické oblečení pro kempaře a výletníky není často příliš moderní a ne každý se v něm cítí dobře. To se nám se značkou Nike rozhodně nestane. Móda musí být zábava! ACG je plné barevných neokoukaných kombinací, kterým nechybí kreativita ani potřebné parametry pro trávení času v přírodě. No a kdo by při výšlapu do hor nebo kempování u ohně nechtěl vypadat jako outdoorová hvězda?

Všechny zmíněné kolekce jsou opravdu ojedinělé a značka si na nich velmi zakládá. Pokud budete vlastnit některý z těchto kousků, stoprocentně ukážete, že na svůj styl dbáte velmi pečlivě.

Pokud se spokojíte se základem, můžete vybírat produkty podle sportu. Kopačky na fotbal, běžeckou obuv pro ranní běh parkem i lesem, basketový dres, polo trička na golf, plavky na surf, fitness podprsenky do posilovny, legíny na jógu, kraťasy na tenis a podobně. Produkty jsou tvořené pro všechny sezóny, aby žádný sportovec nebyl omezen ročním obdobím. Je opravdu z čeho vybírat a každý si najde svoje. A pokud ne, značka nabízí také produkty "Nike By You" na míru, kde si například můžete navrhnout svou vlastní botu jen a jen podle sebe a nosit tak originál, jediný svého druhu.