Katalog

Oblíbené filtry
422 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Patagonia – nejen horolezecká značka s posláním

Patagonia je široce známá jako značka outdoorového oblečení, která se stala lídrem v otázkách společenské odpovědnosti a především péče o naši planetu. Řídí se posláním vytvářet nejlepší produkt bez zbytečných škod. Neustále hledá řešení proti ekologické krizi. Kolekce této značky nejen dobře vypadá, ale také nese poslání.

Na začátku byl jen háček aneb cesta do celého světa

Mladý Yvon Chouinard, zakladatel značky Patagonia, se víc zajímal o dobrodružství než o školu. Hodně času trávil cestováním po Spojených státech s přáteli, se kterými surfoval a lezl na vrcholky Severní Ameriky. V padesátých letech zavítal do Yosemitského údolí, kde ho doprovázeli nejlepší horolezci té doby. Společně došli k názoru, že při překonávání složitých stěn rychle spotřebovávají závěsné háčky, které znamenaly základní prvek jištění. Nejenže byly jednorázové, ale zároveň stály hodně peněz.

A zde se začala psát historie značky. Yvon se rozhodl stát kovářem samoukem. Na šrotišti pořídil výheň a potřebný materiál k výrobě háčků. Mezi přáteli i v horolezeckém prostředí se rychle staly velmi oblíbenými. Nějakou dobu se soustředil jen na výrobu jediného produktu a postupně jej vylepšoval. V 70. letech ale začal experimentovat s oblečením, protože neexistovaly žádné oděvy určené speciálně pro lezení. 

Prvním výrobkem byly šortky ze silného manšestru, které si mezi lezci získaly velkou popularitu. Následovala mikina s límcem chránícím proti oděru od lana. A navíc v zářivých barvách – v době, kdy mezi muži převládala hlavně šedá a bílá. První oblečení s logem Patagonia (obrys hory Fitz Roy) bylo na světě v roce 1973.

Jakmile se stala značka známou po celém světě, zkoumala ekologický dopad výroby oděvů na planetu a rozhodla se dělat věci jinak. Společnost jako první na světě začala vyrábět oblečení výhradně z bio bavlny.

Máte rádi přírodu? Udělejte krok vpřed pro její záchranu

Společnost rozšířila svou nabídku nejen o vybavení pro outdoorové sporty, ale i o sportovní styl vhodný do města. Bundy, kalhoty, mikiny, šaty – vše se vyznačuje jedinečnou technologií a skvělým designem. Funkční nepromokavé materiály jsou samozřejmostí. Značka používá širokou škálu barev a jednotlivé kousky se mezi sebou hezky a jednoduše kombinují.

V kolekci najdete oblečení pro celou rodinu. Pokud patříte mezi milovníky přírody nebo aktivní jedince, Patagonia je pro vás ideální. Od počátku je kladen důraz na kvalitu výrobků, a proto je značka synonymem trvanlivosti. Jestliže vám není budoucnost planety lhostejná, výběrem těchto oděvů uděláte krok k lepším zítřkům.

Vyražte za dobrodružstvím. S touto značkou vás nezastaví déšť, horko ani mráz – jediné, co vás může limitovat, jste vy sami. Správné outdoorové oblečení vám má dopomoci k lepším výsledkům. A se značkou Patagonia dosáhnete těch nejlepších.