Large Teaser
Large Teaser

VYBĚHNĚTE NA HŘIŠTĚ

S Robertem Lewandowskim a Ebru Önal

Nasaďte kopačky a užijte si letošní sportovní léto – fotbal je přece hra pro všechny bez rozdílu.

31. května 2024 · 1 min čtení

„Čiré štěstí“ – s těmito slovy Robert Lewandowski vzpomíná na svoje úplné fotbalové začátky. Hřiště mělo k dokonalosti daleko (o zelené trávě si mohl nechat zdát) a on rozhodně nebyl hráčem světové třídy. Přesto tyto první krůčky jako začátečník prožíval s nadšením a nakonec mu změnily život. Lewandowski je dokonalým příkladem toho, že praxe dělá mistra. Tento pětatřicetiletý hráč je dnes kapitánem polské reprezentace a jednou z nejznámějších tváří fotbalu, ale i on kdysi někde začínal. Spolu se Zalandem teď vítá sportem nabité léto a oslavuje aktivní životní styl bez ohledu na úroveň.

Lewandowski tu vystupuje spolu s Ebru Önal, prvotřídní hráčkou EA FC a tvůrkyní obsahu, která si svými svižnými návody a recenzemi hráčů FIFA získala obrovskou popularitu na TikToku. V tomto videu se Ebru vrací do svých začátků: opouští virtuální svět a ocitá se uprostřed skutečného hřiště, kde hraje po boku Lewandowského. Ve výsledném zápase nejde o vítězství, ale o zážitek ze hry, kdy jste na stejné vlně s ostatními, nebojíte se vyjít z komfortní zóny a prostě si užíváte jízdu. Zkoušet nové věci bez odsudků, to je v roce 2024 in – tak se přidejte. Kdo ví, možná se přiblížíte tomu, co Robert Lewandowski považuje za svůj konečný cíl - „ne nutně být lepším hráčem, ale lepším člověkem“.

Lewandowski je dokonalým příkladem toho, že praxe dělá mistra. Dnes vede polskou reprezentaci a je jednou z nejznámějších tváří fotbalu, ale i on kdysi někde začínal.