Katalog

Oblíbené filtry
567 produktů
piddlzz
piddlzz
4 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Obuv UGG překvapuje

Kdekdo by řekl, že na ikonické válenky UGG přišli někde v Rusku nebo snad v zasněžených oblastech Ameriky. Nemůžeme být ale dále od pravdy! Tento módní symbol zimy vymyslel jeden australský surfař, toho času žijící ve slunné Kalifornii. 

Boty pro surfaře

Shaneu Stedmanovi, tvůrci těchto bot, jak je známe dnes, totiž vždy vadilo, že si po svém typickém ranním surfování neměl kde ohřát nohy. Stěžoval si, že moře dokáže být pekelně studené a vždy mu dlouho trvalo, než se pořádně zahřál. Proto chtěl přijít se zateplenou obuví se snadným nazouváním, zkrátka přímo pro surfaře. Načetl si, že si lidé v chladnějších částech země už od nepaměti balí nohy do ovčích kůží za účelem zahřátí chodidel, proto padla volba na vyzkoušení právě tohoto materiálu. Velmi oceňoval způsob, jakým vlna absorbovala tekutinu z vlhkých chodidel, ale i přesto dokázala udržet nohu v teple. Netrvalo dlouho a z malých surfařských obchůdků se pověst o skvělých, teplých botách dostala i mezi nesurfující. Začalo se tradovat, že jejich funkčnost i pohodlí jsou nesrovnatelné s jakýmkoli jiným párem bot, a všichni si je okamžitě zamilovali.

Proč se tedy původně značka nazývala UGG, když má na první pohled s Austrálií společného jen velmi málo? Tyto boty jsou totiž obvykle vyrobeny ze 100% luxusní australské ovčí vlny a kůže. Právě tyto materiály jsou zodpovědné za všechny ty blahodárné účinky. 

Vnitřek boty je zateplen ovčí kožešinou UGGpure™. Ta dokáže udržet nohy v teple po dlouhou dobu a zároveň zajišťuje, aby mohly dýchat a nezapařily se. Povrch boty se vyrábí z kombinace ovčí kůže a semiše, tzv. Twinface Sheepskin. Tento materiál vždy ještě před použitím prochází úpravou a oboustranně se opracovává. Poté se samozřejmě impregnuje, aby vznikla zimní bota v pravém slova smyslu a udržela nohu nejen v teple, ale i v suchu. Také podrážka je důmyslně řešená. Je protiskluzová, odlehčená, pružná a zkrátka natolik jedinečná, že si ji pod názvem Treadlite nechali patentovat. 

U každé boty výrobce dbá i na ty nejmenší detaily. Výrazně obšité švy mají nejen funkční, ale i estetický význam. Malé zadní poutko pro snadné nazouvání je jedna z těch drobností, které oceníte jak vizuálně, tak prakticky. 

Některé modely jsou obohaceny o sympatický dřevěný knoflík s logem a elastickou gumičkou. Jiné typy těchto bot umožňují vrchní část přehnout, a tím si ji zase trochu ozvláštnit. I díky těmto vlastnostem a zvláštnostem si je můžete obout téměř na každou příležitost. Uvidíte, kterak je ženy kombinují s džíny i sukní, potkáte se s nimi v práci i na večírku. 

Se značkou UGG v jakémkoli stylu!

U nás najdete nejen klasické jednoduché „válenky“ UGG, ale také mnoho dalších stylů. Něžným dívkám dokonale padnou ty s mašličkami vzadu. Jste spíš sportovní typ? Pak zvolte tenisky v klasické hnědé nebo v pastelových barvách. V kotníkové verzi UGG vás v kanceláři nohy zábst rozhodně nebudou! Doma máte na výběr ze slušivých bačkor i papučí módního střihu. Kdo říkal, že se nošení vašich oblíbených bot musíte v létě vzdát? Se zavazovacími sandály UGG budete za hvězdu, ať už vyrazíte kamkoli! 

A nezapomeňte ani na naši kolekci zateplených kabátů!