Katalog

Oblíbené filtry
292 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Birkenstock nejsou jen pantofle do školy

Myslíte si, že se alespoň trochu vyznáte v módních značkách? Pak si Birkenstock určitě hned spojíte s pantoflemi. S takovými těmi klasickými, které si všichni pamatujeme ještě ze školních lavic. Není divu, určitě jste je kdysi nosili také. Značka se na trhu objevila už v roce 1774 a dlouhou dobu se věnovala výhradně pantoflím.

Ortopedická, ale přesto módní

Je však nutno podotknout, že ne jen tak ledajakým. Birkenstock si už od začátku zakládá na zdravotních benefitech své obuvi. Proto je její stélka vždy přirozeně tvarovaná podle chodidla, disponuje dostatkem prostoru na prsty i hlubokým patním lůžkem. U každého modelu nalezneme výraznou podporu klenby, která napomáhá prevenci mnoha zdravotních obtíží. Věděli jste, že od chodidel pochází mnoho problémů s koleny, zády i bolestmi hlavy? Tento fakt vám potvrdí každý fyzioterapeut. Stačí tedy zainvestovat do opravdové ortopedické obuvi, a možná i vaše zdravotní problémy začnou pomalu, ale jistě ustupovat.

U použitých materiálů se rozhodně nešetří na kvalitě, protože ty jsou u tohoto typu obuvi neméně důležité. 

Kombinace korku a extra měkké latexové vrstvy zajistí pevnost i pohodlí od prvního až po milionté nazutí. Podrážka je navíc lehká a tlumí nárazy. Klasické (a snad už i ikonické) dva pásky s nastavitelnými kovovými přezkami přes nárt jsou vyrobeny z kvalitní hladké kůže.

Německá značka není na trhu žádným nováčkem. Jako jedna z mála si udržuje své postavení již od konce 18. století! Za tu dobu se z původního výrobce stélek dostala mezi top značky s módní obuví. I tato fakta dokazují, že něco musí dělat velmi dobře – a my víme, co to je: v Birkenstock zkrátka vsadili na výrobu kvalitních a nadčasových kousků. Spíše, než aby udávali trend, se každý rok dokáží aktuálnímu trendu nenásilně přizpůsobit a skvěle do něj zapadnout. Vždyť kdo by ještě před několika desítkami let řekl, že se z klasických školních pantoflí stane módní obuv na procházku do města? Birkenstock vždy dokáže pozitivně překvapit módními barvami či novými střihy.  

Birkenstock už nejsou jen pantofle

Kolekce se ale neomezují jen na klasické pantofle se dvěma pásky. Tak jako je to s každou firmou, ani této se nevyhnul přirozený vývoj. Nyní kromě dalších modelů typicky letních bot, jako jsou například sandály, najdeme v jejich portfoliu i volnočasové šněrovací boty vhodné na jaro či podzim, zimní boty, nebo dokonce vysoké ponožky. Modely se mění, některé věci však zůstávají: pozitivní účinky na zdraví, pohodlnost i univerzálnost. 

Obuv se navíc snadno kombinuje s oblečením. Díky tomu, že si výrobce nepotrpí na výrazné barvy či extravagantní vzory, si boty můžete vzít k jakémukoli outfitu. Máte v plánu jít na rande, na procházku nebo snad akci oficiálnějšího typu? Není problém vzít boty Birkenstock s sebou. Neexistuje totiž příležitost, u které byste nenašli způsob, jak obuv zkombinujete s tím, co právě potřebujete. A ani nad tím nestrávíte věčnost, přísaháme! 

Většinou se u modelů nedočkáte přebytečných doplňků, jako jsou například ozdoby na kotníku (v případě kotníkových bot) či na přezkách (v případě pantoflí či sandálů). U letních bot se maximálně setkáte s jemným vzorováním. V Birkenstock vědí, že si svými pohodlnými modely a nadčasovými střihy zákazníky už dávno získali. Boty jsou vždy jednoduché, avšak přesto líbivé a vkusné.