Katalog

Oblíbené filtry
1 496 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Champion – seznamte se

Určitě vám při pohledu na název značky také v hlavě naskočila melodie známé písně We are the Champions. Nevíme, jestli se kapela Queen touto sportovní firmou inspirovala, ale píseň je o tom, že člověk vítězí, když se nevzdá a bojuje dál. A přesně to se dá říci o této firmě a o lidech, kteří její oděvy oblékají.

Jaká je historie této značky? 

V roce 1919 ji v USA založili bratři Fleibloomové pod názvem Knickerbocker Knitting Company. Byl to dobrý rok pro zahájení výroby sportovního oblečení, protože poválečné období přineslo velký nárůst zájmu o sporty a sportovní klání. Prvním velkým zákazníkem se stala Michiganská univerzita, pro jejíž sportovní týmy začala firma vyrábět trička a mikiny. Zasadili se tak o nový trend jednotných dresů. Praxe do té doby byla taková, že si je týmy dávaly dohromady podomácku z toho, co se kde našlo. Následovala další zakázka pro americkou armádu, která potřebovala sportovní oblečení pro trénink svých rekrutů.

Champion od začátku usiloval o inovace a ty nejlepší technologické postupy. Pokud se vyskytl nějaký problém, či nová výzva, jejich tým se okamžitě pustil do práce a vždy našel neotřelé řešení. 

Protože dresy byly v začátcích vyráběné z bavlny, často se stalo, že se při praní srazily. Champion tedy vyvinul novou technologii střihu látky, tzv. reverse weave, která pomáhá zabránit vertikálnímu sražení. Toto označení se u výrobků této značky používá dodnes. Firma také jako první na světě představila mikiny s kapucí, tzv. hoodies. Mimo jiné přišli i s elastickým lemováním u rukávů a okolo krku, a zasloužili se tak o podobu mikin, jak je známe dnes. Jak postupoval vědecký výzkum, vyvíjeli také nové syntetické materiály a navrhovali nové kousky oblečení, které usnadnily sportování (například sportovní podprsenku).

Toto vše dokazuje, že Champion není značka, která by si usnula na vavřínech. Žene je vpřed touha být nejlepší, a ukázat všem, že opravdu umí dostát svému jménu. Proto stále rozšiřují svou nabídku a přicházejí s novými styly.

Co dnes Champion nabízí?

V počátcích byly jejich výrobky synonymem pro sportovní oblečení používané na amerických univerzitách. Postupem času tyto kousky získaly oblibu u široké veřejnosti a začaly se prosazovat pro každodenní nošení. Dnes se tedy nejedná pouze o sportovní značku vyrábějící špičkové funkční oblečení, ale v jejich nabídce najdete trička, mikiny, kalhoty, bundy i dámské šaty a sukně i na běžné aktivity. Mikiny, trička a bundy se samozřejmě nejvíce hodí ke sportovnímu či ležérnímu stylu, kdy je můžete zkombinovat s džínami či legínami nebo jinými pohodlnými kalhotami. Tepláky jsou ideální na relaxaci doma či aktivní odpočinek v přírodě. Na výběr jsou různé barvy a materiály od bavlny až po syntetiku, zvolte si tedy to, co nejvíce vyhovuje vám. 

Kromě svrchních oděvů nabízí Champion také spodní prádlo, ponožky a podkolenky, pyžamové topy pro muže, plavky pro muže i ženy a různé doplňky jako batohy, tašky a čepice. 

Každý kousek na sobě hrdě nese logo značky - buď v podobě celého slova či pouze ikonického písmene C. Pokud si tedy toto oblečení obléknete, dáváte najevo svůj příklon k časem prověřené kvalitě a k filozofii, že když člověk vynaloží úsilí, úspěch ho nemůže minout. Můžete to vyslovit jen v náznaku tím, že si obléknete pouze jeden kus, a nebo se do této značky zahalit doslova od hlavy až k patě a to ve všech vrstvách, spodním prádlem počínaje a bundou, čepicí a batohem konče. Návrháři Champion nešetří barvami, takže volbou oblečení také můžete vyjádřit svou energii, radost a chuť do života. A o tom to celé je.

O možnosti oblékat se v souladu se svým přesvědčením, abyste i navenek ukázali, jak se cítíte.