Katalog

Oblíbené filtry
1 847 produktů
nenaavs
nenaavs
nenaavs·
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Fila – sportovní, wellness a urban styl

Podle reportu výzkumné firmy Jane Hali & Associates LLC je nejpopulárnějším trendem poslední doby wellness a aktivní styl. Perfektně ho reprezentují sportovní oblečení a tenisky, a pokud jste s tímto životním stylem obeznámení nebo jste přímo jeho vyznavači, určitě jste neminuli ani značku Fila. 

Malý vědomostní kvíz

Věděli byste, jak stará firma je? Na výrobu jakého oblečení se specializovala ve svých počátcích? V jaké zemi byla založena a v které zemi sídlí dnes? 

Zkuste si tyto otázky zodpovědět, nebo alespoň tipnout, než se posunete o odstavec níže, kde naleznete odpovědi. 

Fila je v současné době jedním z největších výrobců sportovního oblečení a obuvi. Zvláštní kategorií je tenisové oblečení, na které se speciálně zaměřují. Jejich modely jsou funkční, odráží moderní trendy i nostalgii 90. let a myslí na muže, ženy i děti. 

A nyní slíbené odpovědi na otázky výše:

Firma byla založena v roce 1911 v Itálii Gienseverem Filou. Původně vyráběla oblečení pro obyvatele italských Alp, se zvláštním zaměřením na spodní prádlo. Až v roce 1970 se stala firmou vyrábějící sportovní oblečení jako takové. V roce 2007 ji odkoupila Fila Korea, a společnost tedy v současné době sídlí v Jižní Koreji. To je určitě zajímavý fakt, vzhledem k rapidně rostoucímu zájmu o kulturu a vlivy asijských zemí a jejich zvyšující se popularitě. Zkuste se třeba zeptat dětí a dospívajících na takzvaný K-pop a uvidíte, že jim zazáří oči. Fila tedy tímto přesunem získává na oblíbenosti a má kde čerpat neotřelou inspiraci.

Co se nám na Fila líbí?

Zaujalo nás, že jako jeden z mála výrobců sportovního oblečení myslí na různé typy postav. V jejich nabídce tak naleznete kousky speciálně vytvořené pro drobnou postavu (petite), vysokou postavu a plus size velikosti. To určitě potěší ženy, které mají někdy problém s tradičně konfekčními velikostmi.

Další věcí, která nás na této značce zaujala, je to, že vnáší do sportovního vzhledu i módní trendy spojené s oblečením na běžné nošení. V současnosti jsou to například sportovní volná zkrácená trika, oversized sportovní topy a cropped mikiny s kapucí. Také určitě zaujmou takzvané denní šaty, které vnesou do každodenního šatníku městský styl a sportovní vzhled. K dispozici jsou i zajímavé kousky jako například skort, což je kombinace sukně a kraťasů. V poslední době jsou v módě také péřové zimní bundy (často nazývané puffer), které zahřejí a zároveň svou velikostí dobře korespondují s trendy oversized oblečením. Barevnost je u dámské kolekce velmi různorodá - vyberou si ženy upřednostňující tlumenější barvy i ty, které milují zářivé barevné kombinace.

Mužům podle nás sluší sportovní styl této značky v klasické kombinaci modré, červené a bílé s výrazným logem firmy. Pokud si vyberete několik kousků, můžete s jejich pomocí vytvářet nesčetné kombinace a výsledný dojem bude vždy sladěný a dokonalý. Děti si také přijdou na své ve sportovních outfitech s hravě aplikovaných logem a při výběru pohodlných kvalitních robustních tenisek v lákavých barvách. Je tedy hračka sladit na volnočasové aktivity celou rodinu.

Doplňky, spodní prádlo a obuv

Už jsme zmiňovali, že se firma původně specializovala na spodní prádlo, a to tedy nemůže v jejich nabídce chybět ani dnes. Jedná se především o výrazně sportovní bavlněné kousky s velkým logem často zakončené širokou gumou. V podobném designu jsou i plavky této značky a sety sportovních ponožek. Celkový outfit můžete doplnit oblíbenými teniskami, pro které je charakteristická vysoká robustní podrážka, nebo klidně kotníkovými zimními botami.

U Fila najdete prostě vše, co potřebujete. Snadno tedy můžete dát najevo, že jste sportovci tělem i duší a že vás zdravý životní styl zkrátka baví.