Katalog

Oblíbené filtry
627 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Versace, módní značka s charismatem

Versace je luxusní módní značka, která vznikla pod rukama talentovaného Itala Gianniho Versace. Ten jí vdechl život v roce 1978, když mu bylo 32 let. Módu však miloval od útlého věku. Své první šaty údajně navrhl už v 10 letech. Není se ale čemu divit. Jeho matka vlastnila krejčovský salón a on v něm už jako malý chlapec rád trávil hodně času. Když vyrůstáte v uměleckém prostředí, je prakticky nemožné, aby to ve vás něco nezanechalo. 

Ital, který dobyl svět 

Gianni rozhodně nebyl někým, kdo by se pustil do světa módy pouze za účelem vydělat co nejvíce peněz. Móda pro něj byla vášní a na jeho oblečení i stylu tvorby je to vidět. S jeho příchodem se po dlouhé době objevila osobnost, která se rozhodně nebála rozvířit vody. Každému módnímu kousku vdechl smyslnost a odvážnost. Doslova se vyžíval v křiklavých barvách, výraznosti a extravagantních vzorech. Styly jeho oděvů se měnily s každou novou kolekcí. Dokázal kombinovat dosud nezkombinované. Díky skvělému vztahu se sestrou uměl tvořit oblečení pro ženy, které vždy vyzdvihlo jejich přednosti a zakrylo případné nedostatky. Za svůj život se setkal s mnoha inspirativními muži. To vedlo k tomu, že je plně chápal, včetně jejich potřeb. Ti pak značku milovali stejně jako ženy, ne-li více. Jeho jedinečnost tkvěla mimo jiné v tom, že dokázal vkusně vtisknout jistou dávku smyslnosti jakémukoli oděvu.

Inspiraci vždy hledal okolo sebe. Říká se, že jeho nejlepší nápady vzešly z pozorování mladých lidí. Nejvíce na nich oceňoval drzost a nespoutanost. Versace ale není jen módní značka. Stala se pojmem. 

Oblečení i obuv z jeho dílny jsou i dnes značně výstřední. Pár kousků do svého šatníku zařadí jen sebevědomý odvážlivec, kterému je upřímně jedno, co si o něm ostatní lidé pomyslí.  

V roce 1997 byl Gianni ve věku 51 let zabit přímo u svého domu dvěma výstřely do hlavy. Zpráva o jeho smrti obletěla svět rychlostí světla a zarmoutila velkou část běžné populace i smetánky. Na pohřbu nechyběly významné osobnosti a celebrity, pro něž během svého života navrhoval a s nimiž ho pojilo přátelství.

Díky skvělým rodinným vztahům zbožňovaná značka po jeho smrti nezanikla. Vedení se ujala Gianniho sestra Donatella, která mu do té doby byla pravou rukou. Možná i právě proto vždy věděla, co dělat. Za několik málo měsíců přišla s novou kolekcí. Celý svět s napětím očekával, jak ji módní časopisy přijmou. Vždyť Gianni se jen tak nahradit nedá! Nakonec však těžkou zkouškou prošla na výbornou – sklidila velké uznání a značka ve stejném stylu pokračovala dále. 

Versace není jen oblečení

Jak už tomu u luxusních značek bývá, postupem času Versace nezůstal jen u oblečení. Už od 80. let úspěšně vládne světu parfémů, později začal dobývat odvětví slunečních brýlí či bytových doplňků. Úplně první vůně byla, jak jinak, inspirovaná jeho sestrou, podle níž dostala název. Znalci ji označovali za kreativní a nevšedně nápaditý parfém. Není se tedy čemu divit, že mu okamžitě propadlo nespočet žen. 

Dnes lze od Versace běžně koupit (méně i více) výstřední módní doplňky. Zlaté prsteny, velké, okázalé náhrdelníky, ale i jemnější věci, jako hedvábné šátky nebo klasické sluneční brýle. Za každým kouskem je ukrytý příběh, tisícero detailů a několik návrhářů. Pokud se pro značku rozhodnete, nemusíte se bát, že váš styl někdo snadno zkopíruje.