Katalog

Oblíbené filtry
255 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Happy Socks: Lichožrouti mají smůlu!

Nejspíš jste četli knížku nebo viděli film Lichožrouti. Je o stvořeních, která žijí v každém lidském obydlí a pojídají vždy jednu ponožku z páru. Majiteli poté zůstane pouze ponožka lichá, která se nehodí k ničemu jinému než k vyhození do popelnice. Tak to fungovalo až do nedávna, ale od roku 2008 se pravidla změnila.

Co se stalo v roce 2008?

Na svět přišla firma Happy Socks. Sídlí ve Švédsku a vyrábí nejen ponožky, ale také spodní prádlo, plavky a doplňky na pláž. Od vzniku společnosti se její výrobky dostaly na trh ve více než devadesáti zemích světa, což svědčí o jejich ohromné oblíbenosti. 

Tato firma totiž navždy skoncovala s nudnými barvami, které byly do té doby pro spodní prádlo a ponožky typické. Nezajímavé jednobarevné ponožky či nenápadný vzor – tuto nudnou záležitost designéři Happy Socks nahradili bláznivými vzory a barvami.

Svědčí to o jejich kreativitě a hravosti, ale také díky tomu můžete ponožky nosit i poté, co jednu ztratíte. Prostě tu zbylou zkombinujete s osiřelou z jiného páru – a na světě je další vynalézavá kreace! Hranice toho, co je ve světě ponožek přijatelné, se totiž za posledních pár let značně posunuly.

Dejte sbohem nudným barvám!

Společnost Happy Socks najdeme ve Stockholmu, v sídle s názvem Happy House. Nevíme, jestli je jejich zaměstnancům dovoleno se na pracovišti mračit. Pokud nosí tyto veselé ponožky, určitě se musejí usmát vždy, když se na ně podívají. Už z názvu sídla i výrobku je tedy jasné, o co této značce jde. Chce kolem sebe šířit radost a štěstí. Může se zdát trochu zjednodušené tvrdit, že jenom změna barvy ponožek či spodního prádla ovlivní naši náladu. My jsme to ale vyzkoušeli na vlastní kůži a funguje to! 

Představte si ráno, během něhož vás čeká nevyhnutelná pracovní porada. A co hůř – víte, že se na ní bude řešit závažný problém. Nechce se vám ani vstát z postele, natož se začít oblékat. Pak si ale vzpomenete na svou tajnou zbraň: bláznivé ponožky, na které se můžete kdykoliv během dne podívat. Připomenou vám, že vlastně zase o tolik nejde. Jak se říká: Když nejde o život, nejde o nic. Nejsme na světě jenom proto, abychom se tvářili vážně a nechali se zavalit spoustou malicherných problémů.

Barevné potisky a kreativní vzory mají zelenou

Všichni víme, že svět bez barev je nudný. Stejně je na tom i svět bez radosti. Dopřejte si tedy potěšení a vezměte si k obleku třeba hned zítra pár barevných ponožek. Pokud je to na vás příliš velké sousto, můžete začít u casual looku – vezměte si je k džínám a košili či slušivé polokošili nebo tričku. Pryč jsou ty doby, kdy kalhoty neměly ani v sedě ponožky odhalovat. Teď je naopak velmi in, když jsou vidět! 

Pokud ani taková kombinace není váš šálek kávy, můžete si zábavné ponožky obléci alespoň v pohodlí domova. Také milujete podzimní a zimní večery, kdy je za oknem zima a nevlídno, zatímco doma teplo a útulno? Pohodlné domácí oblečení či pyžamo můžeme doplnit něčím, čím si zahřejeme nohy a co nás zároveň rozveselí.

Happy Socks mají přinášet radost a uvolnění, a proto jsou i skvělým dárkem. Dříve býval takový dar klišé. Dnes ale každý, kdo se alespoň trochu vyzná v současných trendech, ví, že ponožky tohoto typu nejsou žádná z nouze ctnost. Jde o promyšlený a speciální kousek oblečení, který byl vybrán přímo pro obdarovaného. Existuje také limitovaná edice k desátému výročí společnosti Happy Socks, kterou potěšíte opravdové módní znalce, protože zahrnuje design vzdávající hold Andymu Warholovi či hudební skupině Beatles.