Oblíbené filtry
1 767 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

The North Face® – špičkové vybavení pro sportovce a dobrodruhy 

The North Face – severní stěna – je synonymem pro chladnou a nebezpečnou stranu hory. Případný výstup na ni bude nejspíše dost krutý a člověk si při něm sáhne na dno. Jméno si značka nevybrala náhodou, zaměřuje se totiž na sportovce a dobrodruhy, kterým poskytuje špičkové vybavení. Důkazem je, že produkty obléká mnoho sportovců z různých odvětví – horolezectví, lyžařství, ultra maraton... V nabídce jsou ale i výrobky pro městské aktivity a běžné nošení.

Nikdy nepřestávejte objevovat

Historie firmy kupodivu začala na pláži v San Francisku, kde se v roce 1966 dva nadšenci rozhodli otevřít si obchod s horolezeckou výbavou. Zpočátku pouze prodávali zboží jiných firem, ale o dva roky později začali navrhovat a vyrábět své vlastní oděvy a vybavení. Také se rozhodli sponzorovat expedice na vzdálená místa zeměkoule, což je tradice, kterou zachovávají dodnes. 

Možná značku znáte hlavně díky lyžařskému vybavení. Tím se proslavila už v 80. letech, kdy vytvářela rozverné kolekce v pastelových a neonových barvách a extravagantní pokrývky hlavy s barevným „čírem“. V Severní Americe byla v té době jediná, která nabízela ucelený sortiment vysoce funkčního zboží od bund přes spacáky a batohy až po stany. 

Dnes The North Face pokračuje ve výrobě a inovacích funkčního oblečení, obuvi a sportovního vybavení. Cílem je poskytovat sportovcům a novodobým dobrodruhům to nejlepší, podporovat zachování přírodních krás a přitom uspokojit svou touhu po adrenalinu. Motto značky je: Nikdy nepřestávejte objevovat.

Koho nadchne

Pokud se nespokojíte s dovolenou strávenou na jednom místě, ale v žilách vám koluje krev dobrodruha, určitě vás něco z nabídky zaujme. The North Face také dbá o ekologičnost své výroby. Hlavní sídlo v Kalifornii využívá elektrickou energii získanou pouze z obnovitelných zdrojů a provozují také program recyklace oblečení. 

Tím, že si něco od The North Face oblečete, dáváte jasně najevo, že vedete aktivní životní styl a přitom chcete přispět k zachování dobrého stavu naší planety.

Běžci, chodci, cyklisté i běžkaři ocení běžecké, softshellové či tréninkové bundy. Ty mají prodyšnou úpravu, a tak dovolují tělu dýchat. Pro chladnější dny jsou ideální teplé vesty, které zahřejí oblasti zad náchylné k nachlazení, ale přitom umožní rukám volnější pohyb a ventilaci. Při pochmurném počasí, kdy mrholí či prší, si jistě vyberete z velkého množství nepromokavých bund a anoraků. 

Pro nenápadnější urban look do města zvolte spíše tlumenější barvy, na běh po krajnici silnice nebo další aktivity, kde je důležitá vaše viditelnost, se skvěle hodí bundy v červeném, oranžovém, žlutém či zářivě zeleném provedení. V nejtužší zimě vás potěší bundy či kabáty s prachovým peřím, které jsou tenké a lehoučké, ale extrémně hřejivé.

Vyzrajte na chlad správným vrstvením

Jak určitě víte, do chladného počasí je ideální při sportu oděvy vrstvit. Je to funkčnější z hlediska odvodu potu a jednotlivé vrstvy se také dají snáze svléknout, a tím tepelný komfort snadněji regulujete. Vzniká mezi nimi vzduchová vrstva, která izoluje. Je tedy ideální začít spodním funkčním trikem. Pokud víte, že všechny horní vrstvy postupně odložíte, zvolte nějaké zajímavé s potiskem. Pokračovat můžete mikinou – pro urban look s potiskem a kapucí, pro sportovnější look fleecovou.

Kalhoty zvolte podle druhu aktivity, na kterou se chystáte. Můžete si vybrat z pohodlných legín, teplákových kalhot, nepromokavých outdoorových či zimních kalhot určených na lyžování a snowboarding. U celé řady kousků je na výběr z několika zajímavých barev, které ozvláštní celý sportovní look.

Outfit skvěle doplníte funkčními botami – ať už běžeckými teniskami, trekingovými botami na jaro, léto či podzim nebo zimní obuví, ve které vám určitě chodidla neprochladnou. Vše můžete nakonec doladit doplňky – čepicí, rukavicemi a batohem nebo sportovní taškou.