Katalog

Oblíbené filtry
765 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

MUSTANG – symbol svobodné mysli

Možná si okamžitě vybavíte logo této značky - cválajícího koně s rozevlátou hřívou. Jméno i logo byly vybrány jako symbol amerického divokého západu. A divoký byl i začátek výroby džínů této firmy, protože původně džíny vůbec vyrábět neměla a ani nechtěla.

Jak to tehdy bylo?

Firma Mustang vznikla v Německu v roce 1932 pod názvem L. Hermann Kleiderfabrik. Zakladatelkou byla Luise Herrmann, manželka majitele dřevařské společnosti, která se rozhodla vyrábět pracovní oblečení pro zaměstnance manželovy firmy a další dělníky. Po druhé světové válce se do rodinného podniku přidal Luisin budoucí zeť Albert Sefranek, jemuž se v roce 1948 podařilo vyměnit s někým šest lahví šnapsu za 6 párů originálních amerických džín. Když je přinesl do továrny a předložil své tchyni, zhrozila se nad vulgaritou takových kalhot, takže jejich výrobu zpočátku odmítla. Naštěstí pro nás si to ale později rozmyslela. Firma tedy americké džíny použila jako inspiraci pro první evropské džíny a přijala nové jméno Mustang.

Dnes je Mustang předním světovým výrobcem džínů, který se orientuje především na dokonalé zpracování, důraz na detail a nadčasovost. Majitelé jejich džínům často přezdívají  „nesmrtelné“, protože se neobnosí a díky svému střihu vydrží v šatníku i několik sezón. Kromě džínů dnes firma nabízí také další oblečení, boty a doplňky. 

V čem má Mustang prvenství?

Nejen, že tato značka vyrobila první džíny v Evropě, byla také první, kdo představil džíny pro ženy. Ty se staly naprostou senzací, ale protože dámy v té době nosily především sukně či šaty, případně kalhotové kostýmy, nazývaly se dámské džíny zpočátku "dámské kalhoty na kempování", aby se trochu zmírnil šok z toho, že by se snad mohly nosit i v běžném životě. Firma měla také v Evropě prvenství v uvedení manšestrových kalhot na trh a jako první začala vyrábět strečové džíny. Je tedy zřejmé, že nezůstávají u prvotních úspěchů, ale vždy se snaží jít dále a překvapit své zákazníky něčím novým. 

Jaké džíny si vybrat?

Pokud chcete mít v šatníku nadčasový kousek, který si můžete vzít do práce, ale i na setkání s přáteli ve volném čase, vsaďte na džíny rovného střihu - tzv. „straight“. Jedná se o střih, který přežívá všechny trendy a dá se zkombinovat s čímkoli. Do práce či na večírek zvolte tmavě modrou či černou barvu, na méně formální příležitosti vyberte barvu světlejší, která dodá ležérnější styl. Velmi in jsou pro dámy stále džíny střihu „skinny“ - super úzké, opticky prodlužující a zeštíhlující nohy. Pánskou obměnou tohoto střihu je varianta „slim“ a několik různých alternativ se najde i pro milovníky pohodlí a volných střihů. Jedním z nich je například střih „bootcut“, který existuje jak v pánské, tak v dámské verzi, a který se od kolek dolů mírně rozšiřuje (podobně jako staré dobré zvonáče). Pro mladistvý uvolněný vzhled mohou ženy zvolit střih „boyfriend“, který je volnější a má snížený sed.

Čím džíny doplnit?

Skvělým doplňkem jsou boty z nabídky této značky. Jedná spíše o robustnější obuv sportovního vzezření s výrazným stehováním, nápadným šněrováním, pásky nebo ozdobnými cvoky. Inspirace divokým západem se prostě stále nezapře. V nabídce jsou boty pro každé roční období - od sandálů přes tenisky až k zimním kotníkovým botám či kozačkám.

Kromě svého nejznámějšího výrobku, kterým jsou pochopitelně džíny, nabízí Mustang také trička, šaty, overaly, halenky, vesty nebo bundy. Některé modely, například trička a mikiny s velkým logem značky, působí spíše sportovněji. Další kousky, jako košilové šaty s květinovým motivem, potěší i romantické duše. Obecně lze říci, že je značka ideální volbou pro stylové oblečení na víkend, výlety do města i do přírody a pro aktivní trávení volného času.