Oblíbené filtry
2 466 produktů

Sledujte značky, které vás baví

Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Karl Lagerfeld, aneb módní legenda u vás v šatníku!

Značka odráží styl vždy perfektně upraveného muže, kterého každý zná podle jeho ikonických černých brýlí, fraku, rukaviček a bílých vlasů stažených do culíku. Německý módní návrhář ovlivnil módu 21. století víc než kdokoliv jiný. Jeho relevantní přístup ke stylu a kurátorská vize vyvažuje klasické a současné vlivy a jeho kousky jsou nadčasové, jako je sám legendární Karl.

Osoba a značka v jednom jméně

Karl si uměl užívat týdny módy po svém. Po několik desetiletí tvořil pro nejprestižnější módní domy a značky, tj. módu, která není nutně každému dostupná.

Ovšem Karl myslel i na módu dostupnou všem a vytvořil tak svou značku Karl Lagerfeld, s níž vytvářel klasičtější, byť stále dosti extravagantní kousky pro každého.

Na rozdíl od haute couture, kterou Karl převážně tvořil, je tato značka zacílena komerčnějším směrem a inspiruje se o styl jejího zakladatele. Od kresleného portrétu s jeho typickým culíkem po obří nápisy značky natištěné po částech nejrůznějšího oblečení a doplňků.

Značka Karl Lagerfeld dovoluje nahlédnout do Karlova světa, kde se mísí jeho záhadná osobnost s ostrovtipem, dosti kultivovanou vizí a nejmodernější perspektivou. Móda inspirovaná pařížským stylem s lehkým trendy rockem i pop-artem je slušivá a nikdo vás v ní rozhodně nepřehlédne. Široká škála vyhledávaných kolekcí nabízí mimo jiné dámskou, pánskou a dětskou konfekci včetně doplňků. Oblečte se na chvíli do těchto kousků a vyjádřete sami sebe tím, co oblékáte, protože jak říkával Karl: „Móda je spíše postoj, než pouhý detail oblečení.“

Největší módní vizionář KARL

„Navrhuji stejně, jako dýchám. Nějak se to prostě přirozeně děje,“ tak znělo heslo Karla Lagerfelda, kterým popisoval svou tvorbu. Karl byl známý pro svůj aspirativní, relevantní a špičkový postoj ke stylu. Byl tajemnou osobností s originálním pohledem na módu a popkulturu. Díky tomu se v jeho přítomnosti objevovala nejznámější jména celebrit a modelek, se kterými spolupracoval. Kromě toho, že byl kreativním ředitelem své značky, dohlížel svého času také na směřování několika z nejvýznamnějších francouzských módních domů. Karlův talent sahal daleko za oblast módy, byl skvělým ilustrátorem, fotografem, stylistou a publicistou. Mimo jiné navrhoval interiéry luxusních hotelů. 

Mnoho z vás se možná ptá, jak dlouho může značka bez módního návrháře, po kterém je pojmenovaná, vydržet. Není tajemstvím, že si Karl kolem sebe dokázal vytvořit silný kreativní tým, který v současné době v jeho tvorbě nadále s respektem pokračuje.

Jak nosit a kombinovat nepřehlédnutelné kousky od módního mága?

Tuhle značku si buď zamilujete nebo vás ničím nezaujme. Pokud si ji ovšem obléknete, jednoznačně ukážete svůj zájem o módu. Zároveň dáte okolí najevo, že souzníte s tvorbou jednoho z nejúspěšnějších módních návrhářů naší doby. U kolekce Karla Lagerfelda je skvělé, že jednotlivé kousky, ať už jsou elegantnější nebo spíš streetstylové, se dají kombinovat a vypadají skvěle! Některé jsou minimalistické a jiné zase minimalismus neviděly ani z dálky. Proto si s nimi při nošení můžete vesele pohrát.

Dámy a slečny, zkuste si obléct jednoduchou plisovanou sukni s mikinou a boty Karl Lagerfeld, chlapci a pánové vlněný rolák s ikonickou černobílou šálou Karl doplněné denimem. Výrazné kousky s potiskem kombinujte s jednodušším základem, aby vámi vybraný prvek skvěle vynikl. A pokud holdujete spíše doplňkům, v kolekci si můžete vybrat z mnoha šátků, pásků, kabel, čepic apod. Mezi jeden z našich nejoblíbenějších kousků patří černá signature cross body kabelka Karl, která podtrhne denní outfit i večerní róbu. Karl myslel také na vášnivé cestovatele a do některých kolekcí zařadil celou řadu cestovních kufrů a tašek, jak jinak než se svou kreslenou postavičkou.