Katalog

Oblíbené filtry
181 produktů
kanaomapp
kanaomapp
5 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.
bellebres
bellebres
4 produktů

Casio – sen teenagerů a nedílný doplněk pro dospělé

Casio zná každý. Fanoušci hodinek, milovníci filmů, a dokonce i matematici. Je těžké najít osobu, která by neznala projektory, hodinky nebo kalkulačky této značky. Koneckonců byly tyto hodinky vždy snem teenagerů a nedílným doplňkem pro dospělé.

Jak moc změnil křemen hodinářský průmysl?

Všechno začalo krátce po druhé světové válce, v roce 1946 v Japonsku, kolébce technologického pokroku a inovací, která dodnes udává tempo celému světu. Bratři Kashiové se rozhodli, že jejich štěstí je v kalkulačkách. A právě na tato zařízení se během prvních dvou desetiletí svého podnikání zaměřili. Průlom nastal až v první polovině sedmdesátých let, krátce po vývoji nového zdroje energie z krystalu křemene. 

Casio obratně použilo tento objev, který trvale změnil hodinářský průmysl. V roce 1974 se dostaly na trh jejich první hodinky pod názvem Casiotron. Byly vybaveny LED displejem a automatickým kalendářem, což bylo ve své době jedinečné a průlomové. Ke skutečnému rozkvětu značky došlo až v 80. letech díky kolekci G-Shock – hodinkám tak odolným, že ani pád z několika podlaží nemohl poškodit či zastavit jejich mechanismus.

Hodinky Casio se těšily velkému úspěchu, který jen umocňoval ambice jejich tvůrců dobýt další vrcholky hodinářského průmyslu. Již o čtyři roky později byl vypuštěn do světa úplně první model hodinek s LCD displejem.

Hodinky nejen jako běžné zařízení ukazující čas

Kreativita a přínos – takové je motto společnosti. Proto ani v následujících letech neusnula na vavřínech, ale dále vyvíjela nové modely a vylepšovala ty již existující, přidávala další funkce, parametry a kombinovala elektronický displej s analogovými ručičkami. Hodinky s hybridním ukazatelem času se staly vlajkovou lodí společnosti, což je důvod, proč se tato funkce objevila rovnou v několika kolekcích. 

Toto řešení naleznete mimo jiné u řady Casio Baby-G, což jsou praktické a sportovní hodinky pro aktivní ženy a představují ekvivalent varianty G-Shock pro muže.

Odolná konstrukce a několik měřících zařízení, díky nimž se turistika v horách stala bezpečnou a vzrušující, osloví hlavně sportovce. Naopak kolekce Edifice je ztělesněním moderních mužů, kteří ihned po odchodu z kanceláře nahradí elegantní oblek džínami, oblíbeným tričkem nebo košilí, ale slušivé hodinky si ponechají na zápěstí. 

Nové tisíciletí také přineslo nové výzvy, a proto požadavky výrobců rostly úměrně jejich technologické chuti. Díky tomuto úsilí jsou dnešní hodinky ovládány rádiem nebo komunikují s chytrými telefony. Hodinky Casio jsou rozhodně pro každého, kdo se na ně nedívá jen jako na běžné zařízení ukazující čas, ale i jako na doplněk, který dotváří stylizaci podle vašich aktuálních potřeb nebo nálady.