Oblíbené filtry

Pokud vám skutečně záleží na planetě Zemi, noste boty Flamingos' Life

Každoročně se pro výrobu obuvi zabíjí miliony zvířat a zároveň se odlesňuje planeta. Veganství může znamenat změnu a výrazné snižování emisí CO2, šetření vodou a ochranu života dalších živých bytostí. Proto vznikla veganská španělská tato značka bot. Boty od této značky vznikají s maximálně ekologickým přístupem a přispívají k řešení aktuální ekologické krize. Snaží se zprůhlednit módní průmysl pro spotřebitele a poskytnout veškeré informace o výrobě.

Tenisky této značky jsou 100% ekologicky rozložitelné a všechna místa, kde se vyrábí, jsou rodinné španělské podniky. K výrobě se používají materiály, které ve Flamingos' Life sami upravili pro použití v obuvnictví. Například kukuřice, bambus, konopí, organická bavlna pěstovaná pouze na vodě bez pesticidů a přírodní kaučuk získávaný udržitelným způsobem ze stromů.

S každou kolekcí tenisek je spojený sociální projekt

Flamingos' Life spolupracuje s Agua ONG a společně budují studny pro nedostatečně zásobované oblasti Ugandy. Společně s Eden Reforestation Projecst se zase starají o zalesňování na Madagaskaru a v Mosambiku.

Koupí těchto tenisek všechny tyto projekty podpoříte. Stejně jako spolupráci s organizací Waste Free Oceans., která přispívá ke sběru mořského odpadu a na vytváření vzdělávacích projektů zaměřených na zvyšování povědomí o životním prostředí.

Kromě dobrého pocitu z toho, že podporujete udržitelnost planety Země vám tenisky Flamingos' Life dodají také notnou dávku osobitého stylu. Teniskyod této značky jsou totiž vyvedené v retro stylu a tak vyniknete v každém městě, na festivalu i na zahradní party. Modely inspirované ikonickými dekádami od 70. po 90. léta nazujete například v kombinaci s širokými či úzkými džínami v kombinaci třeba s oversized košilí a budete vypadat prostě famózně. Fantazii se ale meze nekladou, tenisky Flamingos' Life vám umožní téměř neomezenou kombinaci modelů.

Flamingos' Life šetří planetu v každém detailu

Nejen boty, ale také krabice se vyrábějí z ekologických materiálů. Z 85 % jsou z recyklovaného kartonu.

Také při výrobě se minimalizuje uhlíková stopa. Veškeré boty, které na Zalandu zakoupíte od značky Flamingos' Life jsou vyrobeny do vzdálenosti 40 kilometrů od sídla ve španělském Elche.

Flamingos' Life také prosazuje transparentnost a demokratizaci celého dodavatelského řetězce. Proto spolupracuje s poradenskou společností pro udržitelnou módu BCOME a analyzuje faktory výrobních procesů, jako jsou zisk surovin, pracovní podmínky, odpad a další aspekty. Zakoupením produktů této značkypodpoříte boj za udržitelnou planetu a veganský způsob k výrobě, který šetří miliony zvířecích životů.