Katalog

Oblíbené filtry
127 produktů
Sledujte značky, které vás baví
Budete mezi prvními, kteří se dozví o novém zboží a kolekcích.

Merrell – outdoorový specialista

Pokud rádi trávíte čas venku – ať už procházkami, prací na zahradě, túrami nebo trail runningem – určitě jste o této značce nejen slyšeli, ale nejspíš vlastníte, nebo jste vlastnili, alespoň jeden pár jejich obuvi. Jestli jste v těchto aktivitách nováčci a teprve se rozhlížíte po vhodném vybavení, věřte, že jste právě narazili na opravdové specialisty.

Merrell magic

Nejde o žádná kouzla a čáry, ale o vědecky podloženou kombinaci tří aspektů: pohodlí, výkonu a přizpůsobení se noze nositele. Pro zajištění pohodlí používá Merrell svou vlastní technologii FLEXconnect, která podporuje přirozený pohyb chodidla. Jedná se o vnitřní pěnovou vložku rozdělenou na flexibilní články, které umožní přizpůsobení chodidla i členitému terénu. Další důležité vlastnosti jsou lehkost, dobré vyměkčení boty, izolace a skvělé odvětrání. Výkon také zajišťuje například využití technologie Vibram Megagrip, díky níž podrážka neklouže ani na mokrém povrchu. Boty jsou také ušity tak, aby dlouho vydržely, a jsou samozřejmě voděodolné. Použití špičkových materiálů a speciální vložky zaručí, že se bota přizpůsobí vaší noze.

U zrodu značky stál Randy Merrell, původně výrobce ručně šitých kovbojských bot, který se rozhodl navrhnout a vlastnoručně na míru vyrobit pohorky pro skupinu outdoorových nadšenců. Protože jeho boty byly lehké a funkční, brzy získaly na popularitě. Známé se staly svým ikonickým modrým šněrováním – tento model se dodnes prodává pod názvem Wilderness. K Randy Merrellovi se přidal Clark Matis, americký olympijský běžkař, jenž je dodnes vedoucím oddělení inovací. Osobně odzkouší každý nový model, aby se ujistil, že vyhovuje vysokému standardu, který má firma nastavený.

Jste aktivní člověk zvyklý jít za svým cílem, očekáváte, že pomůcky, které si k jeho dosažení vyberete, budou skvěle fungovat? Je-li vaším cílem zdolat třítisícovku, zaběhnout si osobní rekord v terénu nebo strávit dovolenou chozením po horách, budete souhlasit, že boty musí zvládnout všechno. Přesně tím se Merrell pyšní, když říká, že jeho obuv vydrží stejně dlouho jako Stonehenge. 

Jak vybrat vhodnou obuv?

Určitě začněte tím, že se zamyslíte, na co ji chcete používat. Merrell nabízí následující kategorie bot: chodecké (tenisky i sandály), běžecké, trekingové a zimní. Pokud budete boty využívat spíše k procházkám nebo ve městě, zůstaňte u chodecké varianty. Na specializované aktivity si prohlédněte nabídku pro daný sport – každá z nich poskytuje různé barevné varianty a odlišnou míru robustnosti. Nás například zaujaly minimalistické modely běžeckých bot, které působí velmi úsporně a aerodynamicky. Svou osobnost můžete vyjádřit také volbou barvy – od černé či jednobarevného provedení po výraznější barevné kombinace.